If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony přiznala práce na PlayStation 4

Musela říct, proč investuje do výzkumu.

Sony před pár minutami poprvé oficiálně potvrdilo, že již pracuje na nástupci konzole Sony PlayStation 3.

Během investorské konference to řekl výkonný viceprezident a hlavní ekonom firmy Masaru Kato, když měl vysvětlit navýšené výdaje na vývoj a výzkum nových technologií.

"Pro domácí použití má v sobě PlayStation 3 stále dost života a potenciál, ale my potřebujeme rozvíjet platformu. Na té příští už jsme začali pracovat, což je důvod, proč tímto směrem směřujeme finance. Kdy novou konzoli představíme vám zatím nemohu říct," prohlásil Kato na setkání investorů.

Jsou to přitom teprve tři měsíce, co šéf SCEA Kaz Hirai v rozhovoru doslova řekl, že "budoucí PlayStation 4 nebo příští domácí konzole rozhodně není něčím, nad čím bychom teď vůbec debatovali". Hirai měl za to, že PlayStation 3 ještě není ani v polovině svého desetiletého cyklu.

Možná, že současný konzolový cyklus bude skutečně trvat mnohem déle než u předchozí generace, přesto už se objevilo několik spekulací, že studia dostávají vývojářské kity nového Xboxu od Microsoftu. Nintendo také na E3 příští měsíc představí Project Cafe, což je kódové označení pro Wii 2.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PS3
About the Author

Levis

Contributor

Comments