If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony varuje piráty před banem

"Rychle vše smažte a budete OK".

Tři roky po uvedení PlayStation 3 na trh se Sony dostala do shodné situace, s jakou se dlouhodobě potýká Microsoft při nekonečném boji s majiteli flashnutého Xboxu 360 (update Live > update firmware a tak pořád dokola, čím dál častěji). A protože je GeoHotův hack masivně medializován i rozšířen, nezbývá Sony než reagovat ráží stejného kalibru.

Dnešní oficiální stanovisko Sony Computer Entertainment se proto dá nazvat za tvrdé, vyhrožující a varující. Zároveň osvětově vysvětluje, proč pirátství škodí, kdyby to náhodou někdo nevěděl, a nabádá zloděje k tomu, aby se stali lepšími lidmi a vrátili se zpět jen k legálnímu softwaru. Jinak bude zle.

"Zákazníci Sony, kteří spouští hacky nebo nelegální software, porušují odsouhlasené všeobecné podmínky užití PlayStation 3, a budou mít natrvalo zablokován přístup k PlayStation Network a službám Qriocity," píše se v prvním větším komuniké reagujícím na vzniklou situaci.

"Abyste se banu vyhnuli, musíte okamžitě přestat užívat jakékoli PS3 hacky a smazat všechen pirátský software z vaší PlayStation 3," pokračuje Sony. Jenže není jasné, kolik času vám na to dává, než se začnou na PSN rozdávat bany.

Sony dodává, že tímto identifikováním a persekuováním cracknutých konzolí jen brání svůj byznys (OK) a snaží se zajistit opravdu čestné herní zážitky, které očekáváte a zasloužíte si je (strašný blábol). A pochopitelně nemůže chybět - tahle zpráva se vůbec netýká naprosté většiny uživatelů PS3, kteří neporušují pravidla.

Více o cracknutí PS3 v nedávném tématickém článku.

Tagged With

Comments