If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony vydalo nový FW, blokuje jailbreak

Ten lze udělat i telefonem nebo kalkulačkou.

Sony dnes ráno vydalo povinný update firmwaru konzole Playstation 3. Není příliš informací o tom, k čemu je dobrý, ale všem je to jasné - jeho jediným účelem je blokovat PSJailbreak umožňující hrát na konzoli pirátské hry.

Firmware verze 3.42 má oficiálně provádět menší vylepšení a dle slov Johna Kellera, marketingového ředitele hardwaru dodává do PS3 "nové bezpečností opatření". Jinými slovy, s firmwarem 3.42 vám nebude fungovat PSJailbreak.

Pokud si ovšem FW 3.42 nenainstalujete, nedostanete se na PSN, což znamená, že si ani nezahrajete online hry. Majitelé PSJailbreaku zatím neupdatují a online provoz řeší přes proxy servery. Hackeři ale už údajně pracují na způsobu, jak udělat, aby PSJailbreak fungoval i na novém firmwaru.

S tím, jak se na internet dostala opensource verze Jailbreaku nazvaná PSGroove, se začínají objevovat navíc čím dál snazší možnosti, jak hacknutí do nedávné doby neprolomitelné konzole provádět. Už ho lze provést například přes telefon Nokia N900, pomocí Palm Pre nebo pomocí trošku chytřejší kalkulačky, jak dokazuje toto video.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles