If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony získává tvůrce LittleBigPlanet

Media Molecule jako first party studio.

Sony Computer Entertainment (SCE) dnes oznámila, že získala pod svá křídla tvůrce mnohamilionového herního hitu s názvem LittleBigPlanet, studio Media Molecule.

Media Molecule je přitom anglický vývojářský tým založený roku 2006 bývalými zaměstnanci Lionhead Studios (Peter Molyneux). Jejich premiérový PS3 počin LittleBigPlanet pak svým způsobem změnil herní svět. Hra získala přes 90 nejrůznějších ocenění a v současné chvíli se může pyšnit pokořením hranice dvou milionů hráči vytvořených levelů, rozšiřující tak významně záběr a možnosti téhle půvabné a zcela unikátní 2.5D plošinovky.

Shuhei Yoshida, president SCE Worldwide Studios, k tomu řekl: "Od jejich vpádu (Media Molecule) na herní scénu dokázali, že jsou inovativním týmem, jejichž skutečné kvality prokázala naprosto neuvěřitelná hra LittleBigPlanet." Sluší se v závěru podotknout, že pod SCE Worldwide Studios aktuálně patří 15 vývojářských firem z celého světa, což obnáší 2,500 zaměstnanců. Jejich počet tak aktuálně rozšíří i několik desítek vývojářů z Media Molecule.

Tagged With

Comments