If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mass Effect 3 od kandidáta na Oscara

Proč změna hudby oproti minulým dílům?

BioWare oznámili, že soundtrack k nadcházejícímu sci-fi RPG Mass Effect 3 udělá věhlasný filmový skladatel Clint Mansell - jeden z nejvytíženějších hollywoodských řemeslníků, autor hudby ke kultovnímu snímku Requiem za sen a z poslední doby třeba žhavého oscarového kandidáta Černá labuť, který včera vstoupil i do českých kin.

"Pracuji na videohře s názvem Mass Effect 3," prozradil Mansell v rozhovoru s filmovým serverem The Quietus. "Když jsem dělal hudbu k filmu Requiem za sen, musel jsem přepracovat staré hiphopové písničky, a v případě Černé labutě jsem si zase hrál se starými skladbami pro balet. S Mass Effectem je člověk spíš takový DJ."

Podle toho, co Mansell říká, už má velkou část hry k dispozici a připravuje jí soundtrack přímo na míru. "Máte třeba velkou explozi, do které se soundtrack musí pořádně opřít, pak je třeba zase zklidnit. Je tam milion různých drobností a změn podle toho, jak se hráč rozhodne. Takže si musíte vymyslet celkovou symfonii a rozdělit ji na individuální části," říká Mansell.

K prvním dvěma dílům Mass Effectu dělal hudbu skladatel Jack Wall. "Mám s lidmi z BioWare dobrý vztah, dělal jsem jim hudbu celkem ke třem hrám," napsal Wall v emailu pro Eurogamer. "Pořád jsme dobří přátelé a nic se nezměnilo, akorát že oni už asi chtěli změnu. Jsem ale hrdý na práci odvedenou na sérii Mass Effect a přeji jim hodně štěstí s třetím dílem."

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments