Skip to main content

Ušlechtilá soutěž pro nezávislé vývojáře her

Chcete upozornit na palčivé problémy a něco vyhrát?

Aktivní Jan Jirkovský z Ceske-hry.cz a Keen Software House (tvůrci Miner Wars) pořádá soutěž pro nezávislé vývojáře her, která se jmenuje Otevřete oči hrou.

"Jejími hlavními cíli je oživit českou herně vývojářskou komunitu a zároveň pomocí her upozornit na palčivé problémy v naší blízkosti i daleko od nás, přesto však nás se dotýkající," vysvětluje Jirkovský, proč se do ní pustil.

Námětem menších her coby soutěžních příspěvků může být některé z "ožehavých" témat: ekologie a životní prostředí, humanitární a rozvojové problémy, život s mentálním či fyzickým postižením a další témata. Platformy ani technologie pro účastníky nejsou omezeny - PC/Windows, iOS, Android, webové a multiplatformní technologie (Flash, Unity, HTML5, NaCl).

Hraje se o hodnotné ceny od sponzorů soutěže, které budou rozděleny mezi prvních pět nejlepších herních titulů, jak je vybere porota složená z domácích osobností. Výherce obdrží 25 000 Kč od firmy Google, profesionální softwarový balík Adobe Creative Suite 5.5 Master Collection v přepočtu za více než 65 000 Kč (obsahuje mimo jiné populární Adobe Photoshop, Illustrator, Flash Builder, Fireworks a další) a další ceny (podrobnosti a pravidla zde).

Read this next