If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sparta přichází do FIFA 18

Dohoda klubu s EA.

Fotbalová Sparta dnes odpoledne oznámila uzavření nové spolupráce s vydavatelem Electronic Arts.

Díky tomu se v zářijové hře FIFA 18 (Alza.cz) objeví nejslavnější český klub se vším všudy. V předešlých ročnících tomu tak vždy nebylo, ani u reprezentace, protože EA Czech válčili s fotbalovým svazem kvůli ceně za licenci.

"Sparta do EA SPORTS FIFA podle nás patří. Velmi nás těší, že se náš klub do legendární videoherní série vrací. Jednání byla bezproblémová a věcná, takže už v září si fanoušci Sparty budou moci zahrát za svůj oblíbený klub. Každý z našich příznivců by jednou rád stál v rudém dresu na hřišti - a to teď bude mít možnost zažít. A když bude chtít, klidně si bude moci vystřídat i kapitána," řekl Tomáš Křivda, marketingový ředitel AC Sparta Praha.

Není jasné, jestli to nějak souvisí se současnou zásadní proměnou klubu nebo zda se na tom pracovalo už delší dobu. Tisková zpráva také bohužel neupřesňuje, co všechno to pro hru znamená - jestli budou autenticky odpovídat tváře fotbalistů, včetně všech zahraničních posil, nebo zda to je jen o tom, že nebudou zkomolena jména na soupisce a že bude odpovídat oficiální logo. Vzhledem k blížícímu se vydání zase tolik času nezbývá...

FIFA 18 bude mít opět české titulky na PC, PS4 a X1.

Ve stejný den EA ohlásili, že ve hře bude oficiální licence na německou třetí ligu a tamní pohár DFB-Pokal. Jak to bude s domácí HET ligou, to zatím není známo, ale nevsadili bychom si na to.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles