If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spec Ops: The Line

Písečné bouře, zmagořený voják a šibenice pro civilisty.

Roztrhaná a proděravělá americká vlajka povlává nad dubajskými písečnými dunami. Z někdejšího progresivního ekonomického města zbývají jen ruiny, ovívané a neustále znovu a znovu rozbíjené četnými písečnými bouřemi.

"Pořád mě chcete zachránit, kapitáne, i když teď víte, co všechno dokážu?" ptá se nějaký hlas. "Asi si myslíte, že jsem monstrum a že jsem se zbláznil. Jen si mě pojďte najít, kapitáne. Už na vás čekáme."

Zhruba takhle začíná intro k third-person střílečce Spec Ops: The Line, volnému pokračování někdejší populární série taktických akčních her, které vzniká u berlínského vývojářského studia Yager. Podle svého producenta má být tou nejprovokativnější střílečkou, kterou jste kdy hráli.

Ujmete se v ní role kapitána Walkera, lídra elitní vojenské jednotky Delta Force, která cestuje do pouštními bouřemi zdevastovaného Dubaje v blízké budoucnosti.

Tak tomuhle se odborně říká zranění neslučitelná se životem.

Cílem je zachránit plukovníka Johna Konrada, jehož tým je od poslední písečné bouře nezvěstný - protože tu měl pomáhat místním obyvatelům, kteří nestihli evakuaci, je samozřejmě nepravděpodobné, že by si třeba znepřátelil nějakého z místních extremistů.

A brzy se ukáže, že tím hlavním zlosynem je ve skutečnosti Konrad sám, protože po vzoru plk. Kurtze z Coppolovy slavné filmové Apokalypsy se z někdejšího vojenského esa stal nebezpečný šílenec a maniak, jenž Dubaj prohlásil za své hlavní město a nehodlá odsud vytáhnout paty.

Opatrně s tou krví, kámo, jinak nám to tu celý zasviníš ...

Na nedávné předváděčce v sídle vydavatele 2K Games autoři předvedli jednu misi, odehrávající se zhruba v třetině hry. Těsně poté, co Konrad skončil svůj proslov z úvodního filmečku, Walkerovu skupinou přepadli magorovi stoupenci.

Nadcházející bitvu tak trochu jako v nějaké japonské bojovce kvapem uvedl příznačný rockový soundtrack, Walker se utíká schovat za nejbližší kus betonu a hned z něj naslepo střílí po svých pronásledovatelích.

To bohužel netrvá dlouho: první výstřel z granátometu roztříští zem přímo pod Walkerovýma nohama a hrdina se propadá ..., překvapivě nikoliv pod zem, ale rovnou do chodby hotelu zasypaného pískem.

Comments

More Previews

Latest Articles