If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spekulace: PlayStation 5 má být v úvodu vyrobeno méně kusů než kdysi PS4

I údajné důvody, proč došlo ke zdržením v odhalení.

Vlastní zprávy od agentury Bloomberg o čemkoli na téma Sony je potřeba brát s jistou rezervou, protože je tam obstarává kontroverzní redaktor Takashi Mochizuki údajně vyhozený z Wall Street Journal za fabulace.

Dnes takto sepsal další ze série článků, v němž cituje své zdroje hovořící o plánech s PS5. Pokud by byly pravdivé, šlo by o velmi zajímavé nahlédnutí za oponu:

"Sony plánuje v úvodním roce vyprodukovat mnohem méně kusů PlayStation 5 než předtím pro start minulých generací konzole, ale není to kvůli koronaviru, nýbrž kvůli vysokým výrobním nákladům."

O nich se tamtéž spekulovalo už v únoru a jejich nástřel přinesl i graf:

Mochizuki ale jinak uklidnil, že vše je stále na dobré cestě, aby PS5 přišla na trh před letošními Vánocemi.

Pandemie prý ovlivnila hlavně marketingový plán s odhalováním konzole, ale nikoli výrobní kapacity, ty mají být dostatečně připraveny, byť se ještě vše může později změnit.

Sony dle článku požádala obchodní partnery, aby pro ni vyrobili "jen" 5 až 6 milionů kusů PS5 do konce března 2021, což je méně, než kolik se reálně prodalo kusů PS4 od listopadu 2013 do následujícího března (7,5 milionu).

Bloomberg neoficiálně tipuje cenu PS5 na 499 dolarů či 549 dolarů, zejména z důvodu dražších HW komponent. Sony vše odmítla jakkoli komentovat.

Její strategií údajně má být spolehnutí se na stávající PS4 modely (vstupní bod pro nové zákazníky), než bude PS5 časem dostupnější než v omezených zásobách. K odkladu startu PS5 na příští rok by se prý přistoupilo jen tehdy, pokud by to učinil také Microsoft s Xbox Series X, jinak rozhodně ne.

Vedení Sony se prý mělo sejít v březnu, aby schválilo plány na příští fiskální rok, ale nestalo se tak kvůli koronaviru (i řadoví zaměstnanci byli požádáni o práci z domova, výsledky firmy jsme měli znát do konce dubna). Ani inženýři Sony údajně zatím nemohli kvůli zákazům letů odcestovat do Číny, aby tam provedli finální úpravy před spuštěním masové výroby, což má trochu znepokojovat továrny, aby se vše stihlo.

Finální design PS5 dle Bloombergu údajně zatím vidělo jen pár lidí, aby se předešlo únikům. Ke kvapnému představení DualSense ovladače nedávno došlo hlavně proto, že vývojáři ho už dostali k dispozici, tudíž by se jen ztěží zabránilo jeho vyzrazení.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments