If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spekulace: Xbox 720 ve dvou variantách?

Plus možné specifikace.

Spekulace o nové konzoli od Microsoftu se začínají rojit jako houby po dešti a lze jen stěží rozlišovat, které jsou autentičtější než jiné. Server XboxyGen teď uvádí, že se k němu dostaly specifikace nové konzole. Ostatně, mluví se o tom, že herní vývojáři už by měli mít k dispozici PC s hardwarem, který by měl zhruba nový Xbox obsahovat.

Podle serveru by měl mít nový Xbox šestijádrový procesor a 2 GB paměti (o tom se mluvilo už dříve) a zatím nespecifikované dvě grafické karty od AMD. Různé analýzy už nějaké čas mluví o tom, že v nových konzolích budou s nejvyšší pravděpodobností dvě propojené grafické karty než jedna výkonná, protože tímto způsobem lze vyrobit konzoli mnohem levněji.

Server GamesIndustry.biz také uvádí, že je dost pravděpodobné, že Microsoft bude nový Xbox prodávat ve dvou variantách. Jedna okleštěná verze se bude prodávat za nejnižší možnou cenu a bude fungovat spíše jako set-to-box - tedy na sledování televize, na používání online videopůjčovny Netflix a podobně. V této levné variantě by mohl být také Kinect pro většinového zákazníka. Tento Xbox by neměl mít ani optickou mechaniku.

Pro hráče by se pak prodávala vybavenější verze s optickou mechanikou, HDD a zpětnou kompatibilitou s Xbox 360.

Internetem už nějakou dobu kolují informace, že Microsoft by mohl nový Xbox oznámit již v lednu 2012 na výstavě CES v Las Vegas, ale odborníci tomu příliš nevěří. Mnohem pravděpodobnější je oznámení nového Xboxu na E3 v létě 2012 s tím, že se konzole začne prodávat v roce 2013 nebo 2014.

Tagged With

Comments