If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spuštěna nová digitální distribuce Get Games

Služba Eurogameru s levným Serious Sam.

Mateřská pobočka Eurogameru ve Velké Británii dnes ve spolupráci s Mastertronicem večer spustila dříve anoncovaný projekt Get Games, vlastní službu pro digitální distribuci PC her. Najdete ji na adrese GetGamesGo.com.

Zatím se nachází v rané fázi s těmi skutečně jen základními funkcemi a sekcemi. V nabídce je zatím jediná hra Serious Sam HD, kterou tam však lze pořídit za zvýhodněnou startovní cenu 10 britských liber, což v přepočtu dělá 286 korun. Oproti tomu na dominantním Steamu tato střílečka našince stojí 20 eur, čili téměř dvakrát dráž.

V nadcházejících týdnech na Get Games přibude celá plejáda nových her, nezávislých her, klasik a freewarovek. Za nákup lze platit kartami Mastercard, Maestro a VISA. Bezpečnost zajišťuje 256-bitové kryptování a údaje o vaší kartě se na uživatelském účtu záměrně neukládají.

A v čem je zatím Get Games jiné oproti ostatním službám pro stahování plných her? Bylo navrženo s ohledem na maximální jednoduchost a intuitivní ovládání. Své místo na slunci si chce najít atraktivní cenovou politikou pro Evropany.

Popisky her tam píší redaktoři Eurogameru, takže nejsou složeny z reklamštiny jako ty běžné, dodávané přímo distributory. Avšak redakční část je důsledně oddělena od obchodu, jehož provoz zajišťují jiní lidé.

Česká podoba Get Games pro uživatele Eurogamer.cz bude zprovozněna v roce 2010, podobně jako v deseti dalších zemích Evropy, což tuto digitální distribuci činí atraktivní pro vývojáře i vydavatele. Zbývá dořešit některé právní a obchodní záležitosti. Více informací o Get Games v příštích dnech.

Tagged With

Comments