If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spuštění Rock Band Network v 2010

Ze série se chystá stát hudební platforma.

Rock Band Network, nová služba, která má v rámci hudební série Rock Band umožnit výrazné navýšení nabídky songů díky iniciativě třetích stran, bude spuštěna během příštího roku. Původně se měla v srpnu v USA rozeběhnout otevřená beta, ale tvůrci svůj projekt stále ještě dolaďují s tím, že snad už v brzké době by si tuhle službu konečně mohla osahat i širší veřejnost…

Rock Band Network (RBN) přitom slibuje nabídnout nové písně od hudebníků, nahrávacích studií a dokonce samotných fanoušků, kteří svá díla nabídnou skrze tenhle kanál k odkoupení, z čehož mají mít 30% profit. Pro tyhle potřeby byly vyvinuty potřebné autorizační a editační nástroje a navíc tu je možnost, aby vlastník daného songu tento kdykoliv stáhnul z online nabídky.

Zkrátka tvůrci z Harmonix chtějí "obyčejnou" hudební sérii povýšit na hudební platformu, jež bude zprvu otevřená jenom majitelům konzole X360, nicméně logický záměr je, aby RBN byla kompatibilní též s PS3 a Wii. Jakkoliv nakonec padla zmínka o měsíční exkluzivitě songů pro vlastníky platformy od Microsoftu.

Za připomenutí stojí, že série Rock Band má v tuto chvíli nabízet již přes tisíc songů, a že uživatelé si z online hudebního obchodu stáhli na 60 milionů nahrávek. Nicméně přes tahle vysoká čísla se v MTV nedávno vyjádřili, že finanční růst značky není tak rychlý, jak očekávali.

Comments