If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spustí Windows 8 hry pro Xbox 360?

A co by to znamenalo pro novou konzoli?

Je to zatím jen silná spekulace, ale něco by na ní být mohlo: několik specializovaných internetových serverů přišlo s tvrzením, že příští operační systém Windows 8 bude obsahovat funkci na zprovoznění her z Xboxu 360 na PC. Microsoft to samozřejmě odmítl komentovat.

Podle serverů Insideris nebo Teknylate budete ze svého PC moci vlézt do normálního xboxového dashboardu nebo Xbox Live Marketplace a s dostatečně silným CPU a grafickou kartou si zahrát úplně kteroukoliv hru, ať už z DVD či stáhnutou po internetu. Je velmi pravděpodobné, že celá tato funkce bude nějakým způsobem (asi paušálně) zpoplatněna.

Je samozřejmě na místě se ptát, zda by Microsoft nepodkopával svoji vlastní konzoli, na druhou stranu v době vydání Windows 8 už se můžeme všichni pomalu připravovat na nějaký příští Xbox 720, u kterého navíc vůbec není zaručené, že bude zpětně umět přehrát i tituly pro Xbox 360 (který při v době svého vydání také nepodporoval hry pro původní Xbox).

Navrhované řešení s Windows 8 by tudíž bylo velmi efektivní: Microsoft by dál mohl prodávat hry pro Xbox 360, udržovat tuto konzoli při životě a ještě v tržbách zhodnotit i zájem PCčkářů o jim zatím zapovězené značky. Úplně nové a technologicky nejvyspělejší hry by mezitím vznikaly už pro nový Xbox.

Na místě je jistě i připomenutí toho, že Steve Ballmer z Microsoftu nedávno upozorňoval na plánované užší propojení Windows a Xboxu v herní oblasti. Ale na druhou stranu - je léto, okurková sezóna a tohle zní opravdu hodně fantasticky. Takže opatrně, opatrně...

A k Microsoftu ještě jedna zpráva: podle serveru Business Insider prý MS na podzim rozjede nějakou službu jménem Xbox Music. Ta by podle všeho mohla nahradit Zune a podle Stevea Ballmera má podporovat hlasové ovládání přes Kinect.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments