If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Square Enix: krabicové hry zemřou

Microsoft a Sony s tím prý už jsou smířeni.

Prezident japonské společnosti Square Enix - Yoichi Wada, vyjádřil velmi zajímavý názor ve vztahu k "temné budoucnosti" her nacházejících se na fyzických médiích. Řeč přitom byla především o segmentu konzolových her, které mají v současné podobě do deseti let zmizet.

Wada tu mluví o zcela nové etapě, v níž hardware nebude hrát příliš zásadní roli, neboť hry se budou hrát (a potřebná data streamovat) skrze vzdálené servery. Takže dosavadní řešení nahradí síť a nějaký obyčejný terminál pro koncové uživatele, zprostředkující přenos dat a následné hraní.

Wada při téhle příležitosti varuje, že všechny distribuční firmy a maloobchodní prodejní řetězce čekají krušné časy, na něž se ve Square Enix ovšem svědomitě připravují.

První vlaštovkou má být pro příští rok nachystaná beta Final Fantasy XIV, a dále pak větší důraz na současný trend, jakým jsou sociální sítě a browserové hry, které se těší mimořádné oblibě především v Asii, jež nemá tak silný konzolový trh.

Wada predikuje změnu strategie samotných výrobců konzolí, přičemž Sony a Microsoft jsou už prý připraveni na novou éru, na přechod do online sféry, díky čemuž dojde k exponenciálnímu nárůstu hraní. Neboť podle Wady je potenciál nového trhu a jeho možností skutečně enormní.

Myslíte si, že do deseti let k tomu skutečně dojde, nebo je Wada ve své úvaze o budoucnosti "trochu" ovlivněn technologicky vyspělým Japonskem?

Tagged With

Comments