If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Z True Crime Hong Kong se stávají Sleeping Dogs

Square Enix oživili GTAčko v čínském městě - trailer, detaily.

Studio Square Enix oficiálně oznámilo, že v druhé polovině roku 2012 vyjde jejich hra s otevřeným světem odehrávající se v podsvětí Hong Kongu s názvem Sleeping Dogs. Jde v podstatě o True Crime: Hong Kong, ale přejmenované. True Crime sérii totiž vlastní Activision.

Pro Activision dělali True Crime: Hong Kong vývojáři United Front Games (Modnation Racers), ale těsně před dokončením byl projekt zrušen. United Front Games pak říkali, že Activision hru zrušil v momentě, kdy už byla plně hratelná od začátku do konce. Square Enix nakonec rozdělaný projekt koupil, ale jelikož značku nevlastní, museli hru přejmenovat.

Co se týče herní náplně, ta logicky zůstala shodná, co v True Crime: policejní drama v otevřeném městě, kde se stanete tajným důstojníkem Wai Shenem, který proniká a bojuje s gangy v podsvětí Hong Kongu. Velký důraz má být kladen na širokou nabídku bojových možností.

Activision kdysi vysvětlovali, proč se rozhodli True Crime: Hong Kong těsně před dokončením zrušit. Hra prý tehdy nebyla tak kvalitní a v kategorii her s otevřeným světem jsou dle nich povedenější tituly (asi měli na mysli GTA) a oni chtějí vydávat jen prvotřídní hry ve svých žánrech.

Půjde jak o přestřelky odehrávající se přímo na ulici nebo v autech, v přístavu a na četných mrakodrapech, tak i souboje na blízko, v nichž můžete vykouzlit speciální chvaty pro sundání nepřátele. Kreativnější řešení prý poskytne využití objektů v prostředí.

Obchodní řetězec Future Games na svém Twitteru tvrdí, že Sleeping Dogs by mělo vyjít na PC, X360 a PS3 v srpnu tohoto roku. Square Enix potvrdilo platformy, ale zatím zůstávají u "druhé poloviny roku 2012".

United Front Games nakonec se Sleeping Dogs pomáhá studio Square Enix London, které pracovalo také na Batman: Arkham Asylum nebo Just Cause 2.

Veřejnosti představili také první trailer, který ovšem ze samotné hry neukazuje vůbec nic. Podívat se na něj můžete dole.

Sleeping Dogs - dnešní živý trailer

Doporučujeme také starší filmeček ještě z True Crime: Hong Kong. První video z hraní mají přinést už příští týden GameTrailers.

Comments