If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Square Enix otvírá studio pro nové konzole

EA zase naznačuje Wii 2.

Ačkoliv Sony, Microsoft a Nintendo tvrdí, že nové generace konzolí jen tak nepřijdou, herní vývojáři se už na ně připravují a Square Enix dokonce otevře studio, které bude mít za úkol vývoj her na budoucí Playstation, Xbox a nástupce Wii.

Studio bude tedy otevřeno až v roce 2012 v Kanadě, ale bude mít minimálně 100 zaměstnanců. Což je celkem dost na to, že by neměli zatím ani vědět, pro jaké technologie budou vyvíjet hry. Že by Square Enix mělo nějaké informace ze Sony a Microsoftu, které ostatní zatím nemají?

Ředitel Eidos Studios, které patří pod Square Enix, a jenž v současnosti dohlíží na vývoj Deus Ex: Human Revolution, k tomuto kroku řekl: "Nové konzole od Microsoftu, Sony a Nintenda budou vyžadovat hodně pozornosti a hodně lidí. My se na to chceme prostě připravit."

Na nové konzole se pomalu začínají připravovat také v Cryteku, toho času vývojáři Crysis, kteří si myslí, že nové konzole přijdou už v roce 2013. Pokud by tomu tak skutečně bylo, v roce 2012 by se na ně opravdu měly už začít připravovat nové hry.

Frank Gibeau z EA Games zase naznačil, že Nintendo nejspíš ohlásí novou konzoli Wii na E3 v létě. Prodeje Wii klesají a vývojáři se proto raději zaměřují na HD konzole. "Wii začíná upadat, ale Nintendo si to určitě moc dobře uvědomuje a chystá se na svůj druhý akt," řekl pro IndustryGamers. "Staré konzole jako PS2 a Wii už v době HD nejsou moderní a Nintendo si to uvědomuje."

Frank Gibeau ovšem naznačuje, že jedinou věc, co musí Nintendo zlepšit, je spolupráce se třetími stranami. Většinu her si vyvíjejí interně a mají s nimi úspěch, ale třetí strany příliš úspěch na Wii neměly. "V Nintendu by měli přepracovat, jak třetí strany do toho jejich ekosystému zapracovat."

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments