If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Srovnání Battlefieldu mezi X360 verzí s HD Pack a bez

Rozdíly jsou hodně viditelné + další obrázky.

Doinstalování tzv. HD Packu k xboxové verzi Battlefieldu 3 na harddisk konzole tvůrci dopředu doporučovali, protože streamování kvalitních textur přímo z DVD mechanik jeho engine nedává. Avšak nebylo jasné, jestli ten rozdíl v grafice bude díky tomuto 1,5 GB balíku textur (půjde dostáhnout i z Xbox Live) viditelný již na první pohled.

Nyní někdo na internetu pořídil srovnávací obrázky té samé cutscény mezi PC verzí BF3, X360 verzí s HD Packu a bez něj. Z nich vyplývá to, co se čekalo - že PC verze má jasně nejhezčí grafiku, a to i vedle HD Packu na X360, byť rozdíl to zase není tak dramatický. Hlavní vývojová platforma DICE se prostě nezapře.

Když se zaměříte na rozdíly mezi xboxovou verzí s doinstalovaným HD Packem a bez něj, všimnete si pár rozdílů: chybějících příček na odkládacím prostoru pod střechou vlaku, znatelně horšího ztvárnění trička stojícího teroristy vlevo či jinak nasvícené zbraně.

Vesměs jde v této konkrétní cutscéně o detaily, kterých si ve víru hraní člověk běžně nevšimne a nemají žádný vliv na hratelnost. Horší je, že oproti PCčkové verzi praští do očí na X360 (nehledě na přítomnost či nepřítomnost HD Packu) primitivnější zpacování zbraně a hlavně prstů, ve kterých ji postava drží.

Update - Ještě lepší srovnávací obrázky přinesla později fanstránka BattlefieldBlog.com. Ta tvrdí, že bez nainstalovaných HD textur vypadá xboxový Battlefield 3 hůře než engine Call of Duty: Black Ops. A opravdu to působí, jak když tato verze hry pochází z o generaci starší konzole. Všechny menší objekty jsou bez HD Packu dost rozmazané, což je zřetelné zejména v interiérech:

Na druhou stranu, při pohledu ze střechy na ulici města jsou obě xboxové verze, jak ta s HD Packem, tak ta bez něj, téměř totožné. Pouze ta blízká zeď vlevo je evidentně ošklivější, ale jinak je grafika v této scéně v podstatě shodná, ať máte u X360 harddisk nebo ne.

Srovnávací obrázky v původním rozlišení jsou na fanstránce, která radí, že máte-li Xbox 360 bez harddisku, vyplatí se do něj zapojit např. 2 GB USB disk a na něj tyto textury nainstalovat, protože bez něj z BF3 dostanete citelně horší vizuální zážitek.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Battlefield 3

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments