If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Srovnání scény z prvního Red Dead Redemption s údajnou dvojkou

Kredibilita vynašeče ale klesla.

Pátrání pokračuje a Rockstar si to zjevně užívá, přičemž štěbetání sleduje jen zpovzdálí. Tisíce lidí se zapojily do zjišťování, jestli je včerejší údajný únik z Red Dead Redemption 2 pravý či ne. Kdo to rozlouskne, bude král.

Jeden fanoušek se takto pokusil napodobit scénu z uniklého obrázku v prvním Red Dead Redemption. Tím smetl ze stolu hlasy, že obrázek může být pouze z modifikovaného prvního dílu. Grafický pokrok dvojky (Alza.cz) je na to příliš velký, byť kontury města Armadillo jsou velmi podobná.

Podobná scéna z Red Dead Redemption 1
Údajný obrázek z Red Dead Redemption 2

I autoři zakázaného GTA5 modu Red Dead Redemption V se vyjádřili, že z jejich projektu to stoprocentně nepochází. Ani tahle stopa nepovede k cíli.

Největší vodítko, sebe usvědčující, paradoxně poskytl David.E, který původní obrázek vynesl. Tím, že v noci na dnešek dal do éteru další údajný únik z tzv. Wild West Online, které je ovšem očividným a rychle odhaleným podvrhem, protože obsažené obrázky jsou dle paměti Google jen z RDR1. Také by bylo krajně podivné, pokud by Rockstar pojmenoval multiplayerovou část RDR2 takto, když si dříve zaregistroval ochrannou známku Red Dead Online.

Podvrh s Wild West Online od téhož vynašeče

Tímto krokem tedy výrazně klesla šance, že by onen screenshot z RDR2 byl reálný. A jak situaci později okomentoval samotný vynašeč v RDRForums?

"Haha, chlapci, věřte, čemu chcete věřit. Pravdou je, že nic z toho jsem v Photoshopu nezfalšoval. Obrázky mi dal někdo, kdo mě kontaktoval, aniž by chtěl poskytnout detaily. Ten druhý je zjevný fake, ale ten první by klidně z RDR2 být mohl, sám jsem vyvinul základy několika her, takže bych to neodepisoval jako podvrh."

Závěr? Nejspíš to tedy bude z nějaké podobné hry z Divokého západu, která se možná chce na popularitě série Rockstaru přiživit a snaží se ho zuby nehty napodobit, aby posléze byla slavnostně oznámena...?

Fanouškovský rozbor detailů z údajného úniku

Comments