Skip to main content

Stalker 2 definitivně zrušen, namísto něj bude onlinovka

Původní tým založil studio a natočil deníček jak ze SSSR.

Chvíli to vypadalo, že je STALKER 2 nadobro pohřben spolu s vývojářským studiem GSC Game World, pak se zdálo, že by mohl být projekt zachráněn a dokonce jsme viděli ze STALKER 2 i nějaké animace. Teď už je ale definitivní, že pokračování v Čechách oblíbené série už nejspíš nikdy nevznikne.

GSC Game World totiž definitivně skončilo a celý tým, který na STALKER 2 pracoval, založil úplně nové studio s názvem Vostok Games. Důvod, proč nemohli pracovat na STALKER 2, není příliš jasný. Říkají, že "se jim nepodařilo získat značku STALKER", i když se mělo za to, že ji přímo GSC Game World vlastní.

Každopádně celý tým už má na práci něco jiného - duchovní pokračování STALKERa. Jejich novou hrou je Survarium, free to play MMO FPS střílečka odehrávající se v blízké budoucnosti. Tvůrci o hře mluví jako o takové online verzi STALKERa s tím, že můžete hrát také proti umělé inteligenci - tedy v podstatě singeplayer.

Hra se odehrává ve světě, kde není žádná elektřina, zásoby vody, města jsou vzájemně odstřižená, neexistuje žádný způsob komunikace. Všechno způsobila blíže nespecifikovaná katastrofa a všude teď vládne anarchie. Tvůrci hru popisují jakoby se Černobylská katastrofa ze STALKERa rozšířila do celého světa. Podle všeho by mělo být prostředí v jejich nové hře také založené na post-sovětském východním bloku.

Hra bude poháněna novým Vostok engine a vyjít by měla na PC v roce 2013. Zatím se můžete podívat na oficiální stránky, kde toho zatím mnoho neuvidíte. A také na první videodeníček nových tvůrců, kde můžete spatřit nepatrné kousky z budoucího titulu.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Read this next