If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Stalker Call of Pripyat v plechu a česky

Spolupracují na něm Cenega s CD Projektem.

Hra je tak radioaktivní, že potřebuje speciální krabičku. Kdo si pamatuje, v čem se u nás prodávala PC verze Mass Effect 1, má rámcovou představu, v čem nalezne nového Stalkera. Nebude to úplně stejné balení, toto je o trochu menší (rozměry 220x160x25 milimetrů) a s potištěným víkem.

V tomto plechovém boxu (fotka) dostanou Call of Pripyat všichni, kteří si ho včas předobjednají z obchodu Xzone. Nabídka je kusově omezená. Dovnitř ještě možná přibude další dárek, ale ten zatím není potvrzen.

Třetí díl u nás velmi populární série Stalker je zvláštní ještě dalšími dvěmi skutečnostmi. Jednak tím, že v České republice vyjde už 11. prosince, čili s několikaměsíčním předstihem oproti anglické verzi v zahraničí. Dosud je hra k dostání pouze v rusky a německy hovořících zemích.

Call of Pripyat zde navíc bude distribuovat Cenega Czech, ale překlad do češtiny pro ni na zakázku externě zajišťuje společnost CD Projekt. Ta vydala minulé díly Stalkera, takže má s terminologií hry i technickým řešením bohaté zkušenosti. Podle našich informací je nyní s prací téměř hotova.

Taková spolupráce dvou konkurenčních vydavatelů u nás dosud nebyla zvykem. Je jistým náznakem, jak by tyto věci mohly fungovat v budoucnu k všestranné spokojenosti. Kdy je jedna firma zdatná v dojednání vydavatelských práv a druhá firma má zase výbornou pověst díky svým lokalizacím. Hráči nového Stalkera mají každopádně zaručeno, že nedojde k žádnému odkladu vydání a že počeštění bude na vysoké úrovni.

Comments