If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Star Wars: Force Unleashed II

Větší a efektnější.

Původní Force Unleashed získalo několik prestižních ocenění za své technologické a výtvarné zpracování a tak pánové z LucasArts na to byli právem pyšní, takže právě prezentace je jedním z faktorů, na něž se při tvorbě zaměřili nejvíce. A ještě než vám vůbec řeknu něco o hře, na rovinu deklaruji, že při E3 prezentaci vypadalo Force Unleashed II naprosto fantasticky a vidím v tom sci-fi ekvivalent Uncharted 2.

Takže – Force Unleashed II přímo navazuje na jedničku, kdy se Starkiller vzbouřil proti svému pánovi Darth Vaderovi a vlastně inspiroval rebelii. Jak jste již možná zaznamenali z nářezového E3 traileru, Darth Vader se tudíž rozhodne Starkillera zlikvidovat, ale ještě předtím mu vecpe do hlavy, že je pouze klonem a s tímto dilematem – „jsem tedy jen klon, nebo opravdu ten pravý?“ – se bude hlavní hrdina potýkat skrze celou hru.

E3 demo se odehrávalo v exteriérech megalomanského klonovacího podniku, a to za deště a bouřky, což jakoby podtrhávalo Starkillerovu chmurnou..., no vlastně spíše prostě na*ranou náladu. Zrovna měl za sebou konfrontaci s Darth Vaderem a skočil z několik kilometrů vysoké věže, načež začal plachtit dolů. Při tom se musel pomocí své sithské Síly probourávat různým plošinkami či můstky, které se mu pletly do trajektorie a ohromně adrenalinovou sekvenci zakončil mohutným dopadem přímo mezi bandu stormtrooperů, které náraz prohodil okny a okamžitě zabil. Tahle hra je skutečně o efektech a dělá to skutečně dobře.

Následovala první bitka, v níž jsem si nemohl nevšimnout jedné z novinek ve Force Unleashed II, a totiž dva meče místo jednoho – a dokonce modré! Prezentující chlapík z LucasArts si to pochvaloval, protože díky novým zbraním mohli vytvořit i nový bojový styl a obecně to trochu překopat. Třeba nepřátel teď na vás nebude nabíhat tolik jako dříve (ačkoliv stormtrooperovská jatka se samozřejmě opět konat budou), ale budou za to sofistikovanější a souboje proto slibují větší hloubku. Hned na úvod se Starkiller pustil do trojice bojovníků s kopím, kteří vykryli každý útok světelným mečem a hlavní hrdina byl proto nucen použít kombinaci blesků, zvednutí a odhození.

Základní Síly tolik charaktertické pro každého Sitha tu samozřejmě zůstanou. Konkrétně se jedná o Force Push (odhození), Force Pull (přitáhnutí), blesky a nebude chybět ani Mindtrick (nepřátelům uškvaří mozky a oni pak dobrovolně třeba skočí z útesů nebo zaútočí na své vlastní síly), nebo jakýsi berserk mód pojmenovaný Force Fury, jenž mnohokrát znásobí všechny Starkillerovy ofenzivní schopnosti – nepřátelé pak od něj létají na desítky metrů, pod jeho mečem padají po desítkách a i takové obří AT-ST nebo dokonce vesmírná loď se pod náporem jeho Force Crush smrskne na plechovou kuličku! Na každý pád to bude vždy úžasná podívaná.

Pobavila i konfrontace s jumptroopery, což byli klasičtí vojáci, ovšem s jetpacky a stačilo je trochu polechtat blesky. Jejich létací zařízení bouchla a oni začali frnkat všude kolem jako neřízené střely, aby nakonec explodovali. Dojem zanechala i konfrontace s masivním droidem, který pálil proud mrazivého carbonitu, ale zároveň se schovával za obří štít a dostat se mu k tělu bylo tedy problematické. Základem úspěchu bylo vyhýbání se jeho „carbo-útokům“, které pak často padly na okolo pobíhající stormtroopery a bojová aréna byla náhle plná šedých sošek. Starkiller se nakonec mechanické bestii dostal za záda, připravil ji o štít a v efektní finišovací animaci ji zlikvidoval.

Ačkoliv to E3 demo přímo neukazovalo, byl jsem informován, že Force Unleashed II nebude tak klaustrofobické jako jednička. Hráč má dostat krapet více volnosti a prý dojde i na řadu puzzlů, takže si na chvilku oddechnete od hlavního chodu – fenomenálních soubojů a dech vyrážející destrukce.

Prezentace skončila se Starkillerem prchajícím ve Vaderově osobní stíhačce, který z toho neměl ani trochu radost, ale já z předváděčky odešel nadšený. Force Unleashed II přímo staví na všech dobrých věcech, které zavedla jednička, ale zároveň je autoři všechny nadopovali steroidy a vše, co se vám v původní hře líbilo, zde bude umocněné na druhou. Z lovce se sice stal štvanec, ale Starkiller je jen o to více odhodlaný ničit. A dělá to fantasticky.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

Comments

More Recenze

Latest Articles