If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

StarCraftu II se prodaly 3 miliony

Activision vydělal víc, než se čekalo.

Všechny velké herní společnosti v současnosti zveřejňují své finanční výsledky za poslední kvartál fiskálního roku a Activision Blizzard není výjimkou. A jak se zdá, vydělal víc, než se vůbec optimisticky předpokládalo.

Během tří měsíců v období červenec-září mělo Activision příjmy ve výši 745 milionů dolarů, což je o 145 milionů víc než byly předpoklady. Také čistý zisk výrazně vzrostl. Zatímco v roce 2009 činil za stejné období 15 milionů dolarů, tentokrát vystoupal až na 51 milionů.

Podle oficiálního prohlášení za velké zisky může zejména veleúspěšná série Call of Duty, ale velkou míru na nich má také Blizzard se svým StarCraftem II a World of Warcraft. Podle Bobbyho Koticka byla dobrá polovina příjmů, 348 milionů dolarů, z online. Tedy za měsíční placení WoW a z dalších online příjmů.

Podle konference pro investory se do 1. září prodaly celkem 3 miliony kusů StarCraftu II. Jenom během prvních 48 hodin se ho prodalo 1,5 milionu kusů.

Activision si může mnout ruce, protože v dalším kvartálu je ještě čeká další Call of Duty: Black Ops od Treyarchu a třetí datadisk ke World of Warcraft s názvem Cataclysm. U obojího se očekává, že bude mít rekordní prodeje. Fiskální rok 2011 bude pro Activision velice dobrý.

Comments