If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Statistiky se v Mass Effect 2 vymažou

Vaše vymakaná postava bude na nule.

Už když se v Bioware poprvé zmínili, že budete moct svou postavu z prvního Mass Effectu převést i do dvojky, první, co všechny napadlo bylo, zda budete mít stejné schopnosti jako na konci jedničky. Zda budete moct dvojkou procházet s vaší vymakanou postavou, na které jste tak úpěnlivě pracovali. Až teď se k tomu vývojáři vyjádřili.

Příliš dobrá zpráva to není. Na začátku hry budete zase na nule. Je to proto, aby se na váš charakter mohl aplikovat nový systém vylepšování postavy. Hnidopichové se ale nemusí se bát. V příběhu bude vysvětleno, proč jste mnohem slabší, než jste byli na konci jedničky.

"V příběhu se stane něco, co vysvětlí, co se přihodilo s vašimi schopnostmi," řekl Casey Hudson z Bioware. "Co to bude, to samozřejmě nemůžeme prozradit, ale hráč tak lépe uvěří, jak je možné, že je změněno fungování jistých schopností a vývoj vaší postavy."

"Souvisí s tím i to, že jsme každý systém ve hře vylepšili. Vaše schopnosti, ovládání, míření, jak fungují statistiky vaší postavy a jak si budujete svůj charakter. Také systém předmětů, zbraní a tak dále. Všechny tyhle věci byly vylepšeny, takže stejně nelze přesunout ty věci z jedničky do dvojky."

Hra ale bude vědět o tom, jak jste na tom v jedničce byl a ovlivní to například komunikací s dalšími postavami. "Hra bude vědět, zda jste byla na levelu 60 nebo jste byl výrazně zlá postava. Budete mít pořád pocit, že pokračujete se svou postavou."

Tagged With

Comments