Skip to main content

Steam bezpečnější s procesorem Intel

Dvě nové funkce ochrání váš účet.

Protože je na Steamu přes 25 milionů uživatelských účtů, Valve stojí technická podpora nemalé peníze. Nejčastěji musí řešit problémy se zneužitím účtu a ukradením hesla, což je motivovalo v zavedení nové funkce Steam Guard, která zvýší bezpečnost.

Má dvě úrovně: ta první již běží v betě a zapnout si ji volitelně může každý. Přidává další stupeň ochrany k stávajícímu loginu a heslu. Funguje tak, že při aktivaci Guardu si necháte na váš e-mail poslat speciální přístupový kód, který bude Steam vyžadovat vždy, když se chcete prvně přihlásit z neznámého počítače. Také vás varuje, pokud se na vás někdo cizí zkouší přihlásit z PC, které ještě nebylo autorizováno tím speciálním kódem. Počet PC, které takto mohou být autorizovány, není omezen (FAQ).

Druhou úroveň Steam Guardu představil včera Gabe Newell na veletrhu CeBIT v Hannoveru. Bude dostupná jen na nových procesorech Intel CoreT s podporou IPT, což je zkratka pro Intel Identity Protection Technology. U této technologie se nemusíte o nic starat, protože vše zařídí procesor. Každý vyrobený totiž bude mít unikátní zašifrovaný hardwarový klíč, který se prováže se Steamem (nebo jinou takovou službou) a potom pouze člověk na PC s tímto konkrétním procesorem bude mít práva k provedení zásadních změn na daném uživatelském účtu. Takže i pokud vám někdo ukradne heslo, budete s Intel CoreT schopni změnit cokoli v nastavení Steamu.

Že by tento unikátní HW klíč někdy v budoucnu mohl fungovat i jako nový způsob protipirátské ochrany?

Read this next