If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam hlásí výrazný nárůst uživatelů

Jeho pátý rok byl nejúspěšnější.

Valve v těchto dnech uveřejnilo tiskovou zprávu poukazující na mimořádný nárůst zájmu o Steam, který si tak upevňuje svou vůdčí pozici na poli digitální distribuce.

Během kalendářního roku 2009 došlo na Steamu k překonání počtu 25 milionů účtů, jejichž množství se oproti roku předcházejícímu navýšilo o neuvěřitelných 25%. Ve špičce, což mělo být v prosinci, bylo najednou aktivních přes 2.5 milionu uživatelů.

V současnosti má Steam nabízet přes tisícovku her od více než stovky vývojářů a vydavatelů z celého světa, přičemž jejich prodeje skrze Steam měly být o 205% vyšší (!), než v roce 2008. Uvedené znamená, že Steam pět kontinuálních let po sobě neustále roste, každý rok totiž dokázal vygenerovat prodeje více než o 100% lepší, než v roce předcházejícím. Úspěchem nakonec skončilo i začlenění Steamworks "aplikace" do her, kterou využily např. tituly Call of Duty: Modern Warfare 2, Dawn of War II, či Empire: Total War.

Steam oslaví v březnu šest let svého působení na trhu a prezident Valve - Gabe Newell, připomíná, že se jej každoročně snaží nějak vylepšit. Steam Community, Steam Cloud, nebo Steamworks jsou toho názorným příkladem. Jak vlastně hodnotíte Steam vy?

Tagged With

Comments