If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam má ovládat 70% digitální distribuce

Aspoň dle odhadů konkurence.

Stardock, vydavatel her a současně vlastník Impulse, jednoho z mnoha online kanálů soustředících se na digitální distribuci, se domnívá, že Steam zcela dominuje tomuto segmentu. Je tu dokonce odhad, hovořící o 70% podílu na trhu!

Stardock si současně myslí, že jejich Impulse s 10% podílem patří druhé místo, přičemž zbývající konkurenti si mezi sebe rozdělí oněch 20%. Bylo by dobré připomenout, že odhad vychází z tržeb, které ten který distribuční kanál vygeneruje měsíčně. A že oba subjekty, tedy Steam a Impulse, se v minulosti mohli pochlubit exkluzivním obsahem jako Left 4 Dead, Half-Life, Sins of a Solar Empire, Demigod, atd.

Šéf Stardocku - Brad Wardell, tu navíc zmiňuje úspěšný krok Valve, kterým bylo vyvinutí Steamworks jako DRM řešení pro velké vydavatele. Přitom jde o prostředek, který nemusí být po chuti ostatním subjektům na poli digitální distribuce, neboť právě se Steamworks je velice úzce provázaný pro ně konkurenční Steam.

A ještě jedna zajímavá věc od Wardella. Myslí si, že digitální distribuce letos vygeneruje 25% z prodejů v případě nové hry u typického PC vydavatele. Co myslíte, je to hodně nebo naopak málo?

Tagged With

Comments