If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam měl ve 2010 příjem 970 milionů

Tvrdí to alespoň studie.

Valve zatím nikdy nezveřejnili své příjmy nebo prodejní čísla her na své distribuční síti Steam. Takže si to vzala na starosti společnost FADE, která udělala analýzu, a podle ní dokázal Steam za jeden rok vydělat celkem 970 milionů dolarů (tedy, přesněji, měl mít takový příjem - čisté výdělky asi nikdo nezjistí, dokud neuvidí smlouvy s vydavateli). Podle stejné analýzy jenom za prosinec 2010 měl Steam příjem 213 milionů dolarů.

Podle tiskové zprávy by měla být nejprodávanější hrou na Steamu Call of Duty: Black Ops, která se zasloužila za 98,2 milionů dolarů na příjmech. Při přepočtení na kopie (kdy jedna stojí 59.99 dolarů) by to tak dělalo 1,6 milionů prodaných kusů. Za méně než dva měsíce. Na PC verzi hry výborný výsledek.

Druhou nejprodávanější hrou na Steamu by mělo být Call of Duty: Modern Warfare 2 s příjmy 39,4 milionů dolarů a na třetím místě Left 4 Dead 2 s 36 miliony dolarů. Podle studie FADE mělo celkem 180 her na Steamu příjmy větší, než jeden milion dolarů.

Mezi deseti nejprodávanějšími hrami na Steamu by měla být také Mafie 2 s příjmy 11,9 milionů dolarů (cca 200 tisíc prodaných kopií). Před Mafií 2 je ještě Metro 2033 (13,4 milionů), Fallout: New Vegas (17 milionů), Portal (20 milionů), Sid Meier's Civilization V (21,9 milionů), Battlefield: Bad Company 2 (25,4 milionů). Desítku nejprodávanějších her uzavírá za Mafií 2 pouze Warhammer 40,000: Dawn of War II: Chaos Rising (10,8 milionů).

K číslům FADE přišlo podle svých slov z průzkumu zhruba 8 milionů uživatelů Steamu, což není statisticky žádné malé číslo. Průzkumy veřejného mínění se u nás dělají z mnohem menších vzorků (stejně jako třeba sledovanost televizí atd.).

Doug Lombardi z Valve ale říká, že se s FADE nikdy nesešli a v podstatě, mezi řádky, že jsou to čísla vycucaná z prstu.

Takže kdoví, jak to ve skutečnosti je.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

  • PC
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments