If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam se dočká změn, už je beta

Spousta nových funkcí a úprava interface.

Je to už nějakou dobu, co Steam prodělal nějaké větší obměny. Valve se ale rozhodlo svůj nejznámější a nejúspěšnější digitální obchod s hrami znovu vylepšit a každý, kdo má zájem, tak může nový Steam prozkoumat ve veřejné betě.

Pokud máte nainstalovaného klienta Steam, ke zprovoznění bety stačí zkopírovat do prohlížeče toto - steam://open/settings. Pod „Beta Participation“ potom zvolte UI Update. Pokud nemáte Steam na počítači nainstalovaný, můžete se alespoň podívat, jak by nová verze měla vypadat na tomto odkazu.

Nová verze by měla vylepšovat zejména komunitní aspekt Steamu. Uvidíte, jaké hry si kupují lidé, které máte přidané v přátelích. Má to fungovat jako jisté doporučení co kupovat.

Poměrně často citovaným problémem Steamu bylo, že když jste si u něj nakoupili více her, stal se váš seznam poněkud nepřehledným. To by nová verze také měla vylepšovat, protože si už můžete hry různě třídit, zařazovat do skupin nebo v nich vyhledávat.

„V klientovi Steamu jsme udělali na stovku změn v interface, ve výkonu a ve funkcích,“ říká John Cook, ředitel vývoje pro Steam. „Vyměnili jsme například Internet Explorer, přes který se naše stránky v klientu zobrazovaly, za WebKit, což výrazně navýšilo výkon celého systému.“

Kdy přesně by měl být nový Steam nasazen pro všechny, zatím zveřejněno nebylo.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles