If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam testuje nový způsob placení

Peníze ve virtuální peněžence.

Valve Software spustili veřejný betatest nového způsobu placení na jejich distribuční síti Steam. Funkce se jmenuje Steam Wallet a jde v podstatě o virtuální peněženku.

Do této peněženky si uložíte peníze a ty pak můžete volně využívat k nakupování her, aniž byste museli složitě zadávat údaje o své platební kartě.

Do peněženky můžete vložit 5, 10, 25, 50 nebo 100 euro.

Steam tuto možnost využívá poprvé, ale spousta konkurenčních systému ji používá už nějakou dobu - Playstation Network, Wii Store a Xbox Live Marketplace. Také společnosti vydělávající na sociálních hrách využívají obdobný systém.

Valve neprozradilo, proč se pro Steam Wallet rozhodli, ale využití je jasné - člověk s platební kartou může dát do Steam peněženky peníze také někomu, kdo platební kartu nemá nebo u ní nemá aktivované placení přes internet. Takto si může i takový člověk nakupovat hry na Steamu. S touto peněženkou také může Steam představit dárkové poukazy se speciálním kódem, díky kterému se vám do Wallet připíšou peníze, a které se mohou prodávat v obvyklých kamenných obchodech - stejně jako je má PSN, Xbox Live nebo třeba iTunes.

Tagged With

Comments