If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam už má skoro stejně aktivních uživatelů jako PlayStation Network

Rychle přibývají.

Jeden ze slajdů prezentace na konferenci Casual Connect USA odkryl nová data o počtu uživatelů nejpopulárnější digitální distribuce pro PC hry.

Obchodní a marketingový šéf Tom Giardino z Valve tam dle GeekWire uvedl, že Steam má měsíčně 67 milionů aktivních hráčů, přičemž denně to je 33 milionů (ve špičce souběžně až 14 milionů lidí naráz).

Za pozornost stojí rychlost, jakou noví platící zákazníci na službu přibývají (pokud to tedy nejsou jen duplicitní účty?) - od ledna 2016 zaznemanala 27 milionů lidí, kteří tam poprvé nakoupili.

Tedy v průměru měsíčně 1,5 milionu nováčků, kteří jsou definováni jako ti, kdo si založili účet a koupili si placenou hru, nebo si aspoň stáhli zdarma šiřitelný titul a investovali do jedné mikrotransakce.

Pro srovnání, PlayStation Network naposledy měla 70 milionů aktivních uživatelů měsíčně, zatímco Xbox Live hlásil 53 milionů.

Za rychlý růst vděčí Steam hlavně Asii: zajišťuje mu aktuálně 17 procent celkových tržeb (před pár lety to bylo úplné minimum), zejména v Koreji, Číně a Japonsku.

Comments