Skip to main content

Steam i 3DS zaznamenaly nový rekord

V počtu souběžně připojených hráčů a prodejích.

Masivní slevy, Vánoce a Skyrim. To je kombo, které se koncem minulého roku sešlo na Steamu a vyústilo v nový rekord. V jednu chvíli bylo na této digitální distribuci přihlášeno přes 5 milionů uživatelů souběžně.

Někteří z nich hráli, jiní třeba jen diskutovali ve fóru. Důležité je, že to není počet celkově přihlášených uživatelů např. za den, ale těch aktivních ve stejný moment. Tento týden, po skončení dovolených se statistiky vrátily do normálu (na 3 miliony lidí současně).

O svátcích se o rekord zasloužily Skyrim s více než 50 tisíci hráči souběžně, dále Football Manager 2012 či klasiky Counter-Strike: Source a Team Fortress 2, či Modern Warfare 3, Terraria, Civilization V nebo ještě nevydaná DoTA 2 s 10 tisíci testerů.

Důvod k oslavě má i Nintendo, které podle nových zpráv vyexpedovalo na trh jen v USA přes 4 miliony kusů handheldu 3DS. Podle Nintenda to je vyšší číslo, než jak se za shodných úvodních 9 měsíců dařilo Wii. Z her překonaly milionovou hranici jen v USA Super Mario 3D Land a Mario Kart 7, podobně jako dříve celosvětově Zelda: Ocarina of Time 3D či nová wiičková Zelda: Skyward Sword.

Read this next