If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

SteamOS nebude usilovat o exkluzivní hry

Nebudete si ho muset instalovat kvůli Half-Life 3.

Můžeme si oddechnout. Pro hraní budoucích hitů od Valve si nebudeme muset na PC instalovat speciální operační systém založený na Linuxu (info), jak se mnozí dopředu obávali, že to bude případ spekulovaného Half-Life 3.

"Od nás exkluzivní velké tituly určené jen pro Steambox či SteamOS rozhodně neuvidíte, šlo by to proti naši filozofii," ujistil Greg Comer z Valve, že se nebudou chovat jako výrobci tradičních konzolí, kteří usilují o hry cílené jen na jejich platformu.

Kdykoli prý Valve jednají s vydavateli, přesvědčují je, aby svou hru naopak vydali na co nejvíce platforem a na co nejvíce místech, kde to jen jde, protože zákazníci se nacházejí všude.

Jinými slovy, od příštího roku tak uvidíme převážně hry, které budou vnímat SteamOS jen jako jednu z dalších možností, kde je vedle Windows spustíte. Valve totiž nechtějí vytvářet umělé bariéry v přístupu k jejich obsahu. Nic to ale nemění na eventualitě, že nezávislí vývojáři s omezenými zdroji i tak mohou něco malého vypustit klidně jen na SteamOS.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles