If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Studia Sony údajně obdrží vývojářské kity PlayStation 5 Pro v příštích měsících

Vznik modelu má být už stoprocentní.

Tom Henderson z Insider-Gaming opět přinesl report z vlastní kuchyně týkající se něčeho od Sony. Vzhledem k tomu, že patří mezi důvěryhodné a obvykle se neplete, tomu je přikládána velká váha.

Už dříve spekulovaný model PlayStation 5 Pro je podle jeho nejnovějších informací stoprocentně jistý. Máme prý zapomenout na některé hlasy z března, které jeho vzniku moc nevěřily, teď už to má být "zaručeno".

Nadále má platit, že PS5 Pro údajně dorazí na trh o Vánocích 2024, ačkoli ještě může dojít k nějaké změně.

First-party vývojáři z rodiny Sony, jako třeba Insomniac či Naughty Dog, mají dle Insider-Gamingu obdržet vývojářské kity této konzole už v příštích pár měsících, zatímco ostatní přední studia až někdy koncem letošního roku, aby stihli připravit podporu a nějaké hry pro premiéru tohoto výkonnějšího stroje.

Ten inovovaný model PS5 má být prakticky identický s tím současným (čili nečekejte nějaký redesign či PS5 Slim), jen tam bude hlavní změna, že Blu-Ray disk bude odpojitelný. Dosavadní, původní modely PS5 prý budou nahrazeny během roka. Odhadované vydání této upravené PS5 je údajně stanoveno už na září 2023.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments