Skip to main content

Studia Sony údajně obdrží vývojářské kity PlayStation 5 Pro v příštích měsících

Vznik modelu má být už stoprocentní.

Tom Henderson z Insider-Gaming opět přinesl report z vlastní kuchyně týkající se něčeho od Sony. Vzhledem k tomu, že patří mezi důvěryhodné a obvykle se neplete, tomu je přikládána velká váha.

Už dříve spekulovaný model PlayStation 5 Pro je podle jeho nejnovějších informací stoprocentně jistý. Máme prý zapomenout na některé hlasy z března, které jeho vzniku moc nevěřily, teď už to má být "zaručeno".

Nadále má platit, že PS5 Pro údajně dorazí na trh o Vánocích 2024, ačkoli ještě může dojít k nějaké změně.

First-party vývojáři z rodiny Sony, jako třeba Insomniac či Naughty Dog, mají dle Insider-Gamingu obdržet vývojářské kity této konzole už v příštích pár měsících, zatímco ostatní přední studia až někdy koncem letošního roku, aby stihli připravit podporu a nějaké hry pro premiéru tohoto výkonnějšího stroje.

Ten inovovaný model PS5 má být prakticky identický s tím současným (čili nečekejte nějaký redesign či PS5 Slim), jen tam bude hlavní změna, že Blu-Ray disk bude odpojitelný. Dosavadní, původní modely PS5 prý budou nahrazeny během roka. Odhadované vydání této upravené PS5 je údajně stanoveno už na září 2023.

Read this next