If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Také Sony zastavuje veškeré prodeje v Rusku i tamní PlayStation Store

+ přidávají se i Bungie.

Od minulého pátku se vědělo o nedostupnosti digitální verze Gran Turismo 7 z tamní verze PS Store a nyní vše Sony potvrdila oficiální cestou s dalšími pár detaily.

Skutečně zastavuje veškeré prodeje v Rusku, aby tak vyjádřila svou solidaritu s Ukrajinou a odsoudila barbarskou invazi Ruska na cizí území.

Konkrétně přestala dodávat veškeré zásoby herních softwaru i hardwaru (čili zřejmě se pouze v obchodech doprodají stávající kusy), stopla aktivity okolo vydání Gran Turismo 7, i přestává provozovat PlayStation Store v Rusku, čímž jde zřejmě dál než Microsoft, který něco podobného avizoval před pár dny.

"Sony Interactive Entertainment se přidává ke globální komunitě a voláme po míru na Ukrajině. Abychom pomohli obětěm a uprchlíkům v humanitární tragédii, posíláme dva miliony dolarů UNHCR a dalším organizacím," píše se v prohlášení:

Také tvůrci Destiny z Bungie dali na vědomí, že pošlou 100 procent z tržeb za úvodních 48 hodin jejich kampaně Game2Give, kde se zatím vybralo 120 tisíc dolarů. Studio zastavilo nové prodeje a vše okolo Destiny 2 nejen v Rusku, ale také v Bělorusku. Nicméně stávající hráči smí pokračovat v dalším hraní i stahovat.

Bungie jinak shánějí kreativního ředitele pro novou third-person akci, která má dle dřívějších výroků být venku do 2025.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments