If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Take-Two: Duke Nukem je ziskový

Což se nedá říct o samotné firmě.

Ačkoli měl Duke Nukem Forever špatné recenze a vyvíjel se dlouhých 14 let, pro vydavatele Take-Two vydělal. Nejspíš proto, že práva na něj od 3D Realms koupili za podstatně nižší částku, než jakou stál celý předchozí vývoj hry. Navíc chtějí ještě značku Duke Nukem využít. Což úplně neznamená, že hned začnou vznikat další díly hry, ale vydělat chtějí přes stahovatelné přídavky a neherní produkty využívající značku.

Take-Two tuto informaci prozradili během svého setkání s investory, kde zveřejňovali své finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2012. Během něj jsou 8,6 milionů dolarů v mínusu. Zajímavé ale je, že některé jejich hry se prodávají výborně. Například podle jejich informací se Red Dead Redemption prodalo celkem 11 milionů kusů, což je obrovské číslo a prodává se stále - za toto fiskální čtvrtletí, které končí 30. červnem, jim prodeje Red Dead Redemption vydělaly 26,3 milionů dolarů. Dobře se dařilo i L. A. Noire, kterého se zatím prodaly 4 miliony kusů a na podzim má hra přijít také na PC.

Když se ředitele Take Two někdo zeptal, zda budou v dalším roce výdělky stoupat, i když nebudou mít další Grand Theft Auto, potutelně se prý usmál a řekl, že mají spoustu nových oznámených her jako BioShock Infinite, Spec Ops: The Line a Borderlands 2, a také několik ještě neoznámených titulů. Ha!

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Duke Nukem Forever

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments