If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Teaser Modern Warfare 2 koncem měsíce? Přespříští Call of Duty od studia Sledgehammer?

A separátní Zombie hra?

V posledních dnech se vynořilo hned několik výživných spekulací na téma Call of Duty.

Předně, někdo s přezdívkou Ralph začal tvrdit, že teaser na Modern Warfare 2 uvidíme 30. dubna 2022, přičemž plnohodnotné oznámení má následovat někdy v květnu.

Má jít o prominentní osobu na Call of Duty scéně, která už něco správně věděla v minulosti. Vrátit se údajně mají postavy jako Captain Price, Soap, Ghost, General Shepard a Roach.

Mnohem věrohodnější je report od známého insidera Toma Hendersona, který publikoval na Exputer.

V něm částečně popírá dřívější zvěsti Bloombergu, dle nichž přestane série CoD vycházet pravidelně. Může to být pravda v roce 2023, ale později by se opět mohla vrátit do pravidelného ročního cyklu.

Důvodem je, že studio Sledgehammer Games začalo preprodukci příštího dílu Call of Duty. Jejich Call of Duty: Vanguard se prodával hůře než jiné hry, ale zjevně mají stále důvěru, nabírají posily do již tak početného osazenstva čítajícího 500 lidí (tzn. jsou stejně velcí jako jiná dvě CoD studia, Infinity Ward a Treyarch).

Scénárista Vanguard naznačil na New York Comic-Conu v loňsém roce, že mají ještě dva příběhy, které by rádi odvyprávěli se stávajícími postavami.

Vedle toho mají Activision Blizzard chystat ještě další Call of Duty hru zaměřenou čistě na Zombies zážitek, opět momentálně ve fázi pre-produkce, plánovanou na období vzdálené tak dva roky odteď. Dle Hendersona by tento titul měl vynahradit, že v Modern Warfare 2 nejspíš klasický Zombies mód bohužel nebude. Jinak Modern Warfare 2 by také mělo být posledním dílem série pro staré konzole.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments