If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Teasery Scorpio možná vyzrazují termín i cenu

Schované nápisy dekódovány.

Včerejší oficiální teasery na Scorpio byly podrobeny zkoumání komunitou a, světe div se, obsahují hned několik skrytých poselství. Když to přeženeme, možná by se už ani E3 konference nemusela konat, jestliže vše víme odsud...

Scéna s ruským kolem, vlevo od něj stojí prodejní stan a na jeho stříšce je napsáno "6 > 4". Co tím chtěl básník (Microsoft) říct, je nasnadě: výkon 6 teraflopů Scorpio je vyšší než 4 teraflopy PlayStation 4 Pro. Jasná narážka na konkurenci.

Pasáž z teaseru s davy někde na koncertě a na boku pódia je kryptický text "X10S101-317". Microsoft tento formát čísel obvykle používá pro verze svého software. Když oddělíte X10S, což může být označení nové konzole (pracovní či finální?), zbyde vám 10-13-17. Tedy 13. říjen 2017. Že by poměrně brzké datum uvedení Scorpio na trh?

Vychází to na pátek, kdy skutečně bývají premiéry nových konzolí. Navíc to je stejný den, na kdy byl odložen Shadow of War, jedna z vlajkových her s podporou Scorpio. Ale tak nějak se myslelo, že konzole dorazí až v listopadu, blíž Vánocům.

Poslední náznak je už trochu "fantasmagorický", nebo spíš že přání je otcem myšlenky: človek z XboxIngame, které výše uvedené věci v teaserech našel, zkusil dát X10S101-317 do Google Images, načež se mu ukázala obálka starého počítačového časopisu Radio Electronics z roku 1980. Na ní je text "postavte si tohoto robota za 400 dolarů", což dotyčný považuje za skryté sdělení, že by snad Scorpio mohlo nést tuhle nízkou cenovku (stejnou jako PS4 Pro).

Když jsme zkoušeli to samé, našlo nám to plno dalších obálek starých časopisů, takže patrně jen souhra náhod. Ale zajímavá, ne že ne...

Comments