If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Telltale představilo Puzzle Agent

Podivná hádanková hra.

Společnost Telltale, která nám přinesla nového Sama & Maxe a pokračování série Monkey Island, spustila takzvaný Telltale Pilot Program, jehož úkolem je vyrábět opravdu podivné hry. Puzzle Agent, který společnost oznámila na tiskové konferenci, patří mezi první projekty tohoto programu.

Puzzle Agent má kombinovat vypravěčské schopnosti Telltale spolu s opravdu složitými hádankami a puzzly. Hrajete za agenta z názvu, který je ve městě Skoggins v Minnesotě a vaším úkolem je vyšetřit podivné věci, které se v tomto městě dějí. Jak se zdá, obyvatelé tohoto městečka mají nějaké velké tajemství...

Telltale na hře spolupracuje s kreslířem Grahamem Annablem, který pracuje pro produkční společnost Laika, jež dělala například na animovaném filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi. Má také na YouTube velice oblíbený The Grickle Channel, kde využívá poměrně jednoduchou kresbu s podivným, mnohdy hodně černým humorem. Přesně ve stejném vizuálním stylu by měl být i Puzzle Agent.

Ve hře budete chodit po městě, povídat si s lidmi - prostě jako v klasické adventuře. Jenom puzzly a hádanky nebudou řešeny stejně jako v jiných adventurách, ale spíš jako ve hře Professor Layton. Prostě jednotlivé od sebe oddělené hádanky, kdy se dostáváte od jedné k druhé.

Hry od Telltale mají také docela pěkný systém pomoci, když se hráč zasekne. Bude ho mít i Puzzle Agent, ale opět trošku inovativní. Jelikož člověk nejlépe přemýšlí, když žvýká, ve hře dostanete radu jen když najdete žvýkačku a dáte si ji do pusy.

Puzzle Agent vyjde pro PC, Mac, iPhone, iPad a Wii a k dispozici by měla být hra již v červnu, ovšem možná ne pro všechny zmíněné platformy.

Tagged With

Comments