If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

TÉMA: Vítejte na novém Eurogameru

Pár slov o změnách a cílech EG12 - těšíme se na vaše ohlasy!

Jak jste určitě postřehli, dnes dopoledne jsme spustili nový design Eurogameru. Nyní, po vyléčení nejakutnějších dětských nemocí, neboli - řečeno herní terminologií - aplikování tradčního Day 1 patche pro svižnější načítání :), bychom o něm rádi utrousili pár slov. Věříme, že se vám bude líbit a že si na něj rychle zvyknete.

Minulý design byl v roce 2011 nadčasový a v mnoha ohledech revoluční, leč čas na internetu letí neúprosnou rychlostí a po sedmi letech, chtě nechtě, hrozně zestárl. Nemluvě o postupně nabalovaných prvcích, které bylo potřeba trochu pročistit, a měnících se trendech. Příprava nového layoutu stránek zabrala déle, než jsme předpokládali, protože nebylo lehké provést pořádnou modernizaci a zároveň zachovat styl, identitu a duch, na který jsme byli pyšní.

Nová mobilní verze Eurogameru

Teď se díváte na nový web, kterému říkáme EG12. Prošel výraznou inovací jak v desktopové verzi, tak v té čím dál oblíbenější mobilní, která je už plnohodnotná - s více obrázky a vylepšenými funkcemi (související články se scrollováním do strany, nové fungování galerií apod.). Krom toho jsme vyslyšeli vaše přání a vrátili se k tabletové verzi pro iPad a spol. Radost?

Aby se vám články lépe a zábavněji konzumovaly, používáme nový, větší font ve vzdušnějším layoutu, který je při vší skromnosti zejména na mobilu docela sexy. Změnil se odstín modré, dlouhodobého poznávacího znamení Eurogameru, aby nebyla tak intenzivní pro oči, přičemž úpravou prošlo i logo.

Čtenáři ze staré školy ocení blogový způsob zobrazení s výpisem úvodních odstavců článků pekně pod sebou, bez nutnosti dalšího klikání, což se týká i stránek se veškerým obsahem o každé hře. Sice se tím připravíme o nějaké imprese, ale co bychom pro vás neudělali, že?

V diskusích pod články jinak můžete odpovídat ostatním ve vláknech (konečně!), takže budou mnohem přehlednější (stále na vlastním systému navzdory úvahám o přechodu na jiný). A už jsme mluvili o nových ikonách autorů, novém záhlaví podstránek, bohatších možnostech jejich formátování, jiném stylu náhledových obrázků (thumbnaily) a lepší navigaci nahoře i dole?

Princip hlavní stránky na PC zůstal totožný: vlevo se opět nachází nejpopulárnější obsah (stále podle algoritmu čerpajícím z vašeho zájmu), vpravo jsou stále chronologicky řazeny nejnověji přidané články. Dolní část homepage je nově roztříděna podle sekcí (s rovněž upraveným výpisem, viz třeba PS4 sekce), což snáze zpřístupní například poslední recenze, hardwarové rozbory od Digital Foundry, nedávné trailery nebo rozcestník o právě populární hře (aktuálně Kingdom Come Deliverance).

Nová desktopová verze Eurogameru

Spousta z nových funkcí, které EG12 nabízí, zatím není naostro spuštěna a naplno je oceníte až v příštích týdnech. Za oponou dostal upgrade redakční systém, přešli jsme na bezpečnější HTTPS protokol a přizpůsobili se požadavkům Google. Odebrali jsme některé reklamní pozice (zejména welcomescreen s oknem přes celý web), zatímco jiné přibyly nebo byly přeneseny napravo (rozdělený branding, brzy báječný desktopový fishbowl atd.). Jako vždy šlo o bruslení na tenkém ledě mezi tím, aby vás reklamy přehnaně neotravovaly, ale současně aby byly více na očích a inzerenti tak mohli být spokojeni, protože bez nich by celý Eurogamer neexistoval. Doufáme, že se nám aspoň zde výsledek povedl...?

Pokoušel jsem se, aby byl tento text krátký, ale jak vidno, těch změn je vážně hodně. Uvědomujeme si, že nynější stav nového webu má ještě k dokonalosti daleko (některé zbylé výrazy v angličtině, rozbité galerie, pamatování si preferencí v diskusích apod.) a že některé věci nejsou úplně doladěné nebo nereagují nejrychleji, za což se omlouváme a počítáme s tím, že na všem ještě budeme pracovat dle priorit.

Člověk je od přírody tvorem, který moc nemusí změny, ať už jsou jakéhokoli typu (zaměstnání, vztahy, návyky...). Každý redesign s sebou vždy automaticky přináší spoustu ohlasů, že ten původní prý byl mnohem lepší, ale chce to podle nás tomu pouze dát čas, zvyknout si a prozkoumat zmíněné novinky sami při každodenním používání webu. Budeme se snažit, abychom pro vás vybírali tak zajímavý obsah jako doposud, který vás přinutí k častému vracení se na stránky, i pokud by zvyknutí si na nové barvičky a písmenka trvalo krapet déle.

Moc se těšíme na vaše názory v komentářích, kde též předem děkujeme za upozornění o nalezených chybách či nedostatcích.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments