If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ten novější model PlayStation 5 má být nakonec lepší než ten původní

Výsledky dalšího testu s měřením teploty.

Dost se toho namluvilo o tom, jaký je inovovaný model PlayStation 5 s menším chladičem a nižší váhou.

Jelikož už je nějaký čas v běžném prodeji a není na obalu rozlišen od originálu, nikoli jen výsadou vyvolených hardwarových redaktorů, můžete ho mít doma i vy, aniž byste o tom věděli.

Nyní se dostal do rukou YouTube kanálu Hardware Busters, který ho proklepl ještě pečlivěji než ostatní.

Test spočíval v tom, že se měřilo teplo, které z konzole vychází různými otvory, stejně jako teplota jednotlivých interních komponentů. V tomto směru šel z inovovaného modelu vzduch o tři stupně vyšší teploty, což může být klidně jen tím, že prostě ze sebe dostává teplo šikovněji.

Překvapivým zjištěním, které z toho vzešlo, je fakt, že tento novější model PS5 má ve skutečnosti chladnější procesor než původní konzole z loňských Vánoc.

Hardware Busters konkrétně vypátrali, že CPU mělo o výrazných 11 stupňů menší teplotu (40 vs. 51 stupňů), zatímco paměti byly naopak více teplé (48 vs. 40 stupňů).

Jediným problémem je to, že testován byl jediný vzorek, nikoli vícero různých, takže není vyloučeno, že se to může lišit u jiných kusů PS5.

Spotřeba je jinak shodná, stejně jako rychlost větráku, jediným rozdílem je fakt jen ten chladič. Sice je menší, ale zase funguje efektivněji.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments