If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ten Prince of Persia byl jen tech-demem, které se nerealizuje

UbiSoft jednal s Climaxem, ale nedohodli se.

Možná i vy jste dnes ráno obdivovali obrázky, které britské studio Climax nahodilo na své oficiální facebookové stránky bez jakéhokoli bližšího komentáře. Jelikož byl v kategorii "budoucí projekty", mělo se za to, že jde o nějaký jeho nový chystaný titul, který buď nestydatě vykrádá Prince of Persia nebo který je nějakou jeho odnoží např. pro mobily/tablety, ačkoli na to vypadal až moc hezky.

Eurogamer nyní dodatečně zjistil, že pocházejí jen z nerealizovaného technologického dema, který Climax vyrobil pro UbiSoft, když s ním jednal o tom, že by pro něj vyrobil nový díl Prince of Persia. Proto ta okatá podobnost. Bohužel se firmy nedokázaly dohodnout na podmínkách spolupráce nebo se prototyp UbiSoftu nelíbil, takže příští díl si nejspíš raději vyrobí sám.

Zaujme takové vypuštění obrázků oficiální cestou (ačkoli nyní již byly z FB odstraněny) aspoň nějakého jiného vydavatele, který by o takovou plošinovku stál?

Climax nám také vysvětlil, že tou druhou hororovou hrou není pokračování Silent Hillu, na němž se dříve podílel v Shattered Memories. Potěšující zprávou nicméně je, že tento druhý projekt je momentálně ve vývoji, avšak zatím jen v počáteční fázi.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments