If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tenčí PS4 je pravá, tvrdí Wall Street Journal

DOZVUKY: termín, nahrazení, rozměry, výroba, ovladač, PSP..?

Včerejší předčasné odhalení nového modelu PlayStation 4, které svým původem a všemi okolnostmi nemá v historii obdoby, samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy.

Respektovaný list Wall Street Journal zaslechl "od zdrojů seznámených se záležitostí", že Sony opravdu představí dva nové modely PS4 na akci konané 7. září v New Yorku.

Jedním z nich má být tato uniklá redesignovaná verze už bez LED světla. Ačkoli zatím není potvrzeno, jestli se vážně bude jmenovat Slim, když zase o tolik tenčí není (prý jen o tři centimetry) a na krabici se o podtitulu nic nepsalo. Druhým na akci oznámeným modelem bude ta již známá PS4 Neo s upgradovanými vnitřnostmi a cílením na náročnější hráče.

WSJ dále zaslechl, že původní verze PS4 je na řadě míst v Japonsku momentálně vyprodaná a že už není dozásobena. Dle toho se zdá, že bude po vyprodání časem nahrazena novou verzí, jako se to stane u Xbox One S.

Pracovníci čínské továrny Foxconn mezitím v diskusních fórech utrousili, že nový PS4 model tam je ve výrobě již tři měsíce, od června, kdy dostali první nákresy (viz náčrtek). Nedávno prý začala jeho masová výroba, což by vše do sebe hezky zapadalo. Spekulují též o přípravě nového handheldu na způsob PSP, ale to klidně může být Nintendo NX.

Brazilský web Outerpixel se zase vytasil s fotkou nového DualShock 4 ovladače údajně právě z PS4 Slim. Pokud to není podvrh, působí velmi podobně jako předchůdce, snad jen s jinou barvou zadního triggeru. Rozměry ovladače mají být 161.2 mm x 64.5 mm x 100.3 mm, zatímco ty původní zněly takto: 162 mm × 52 mm × 98 mm.

Poslední dozvuk včerejšího úniku pochází od člověka, který celé toto šílenství odstartoval: měl prozradit webu ThisGenGaming, že tenčí model PS4 přijde na celosvětový trh už 14. září (tedy týden po oznámení). Ani tuhle informaci není v tuto chvíli kde ověřit, navíc netušíme, kde se ji dotyčný vlastně dozvěděl - patrně tam, kde ke konzoli přišel? Sony na vše pouze reagovala klasickým prohlášením, že drby a fámy nekomentuje.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments