If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jen z 20 procent byl hotov Tennis World Tour týdny před vydáním

Drzé doznání + opravená re-edice.

UPDATE - domácí distributor Comgad uvedl, že to bylo dle jeho informací úplně jinak a že šlo o šotka, ale...

Původní článek 5.6. - Takové upřímné doznání vídáme jen zřídka. Je to totiž v podstatě stejné, jako kdyby někdo seriózně prohlásil, že na platící zákazníky a obchodní partnery udělal vědomý podfuk.

Květnová sportovní hra Tennis World Tour (Alza.cz) od bývalých autorů Top Spin z 2K Czech byla pár týdnů před vydáním hotova jen z 20 procent.

Přiznal to zakladatel vydavatele BigBen Interactive, Alain Falc pro francouzský deník Le Monde. Dobře prý ví, že start byl fiaskem (sám to nazývá chaosem), což se samozřejmě promítlo do negativních recenzí (průměr jen 49%) i ohlasů od hráčů, kteří si stěžovali třeba na absenci online režimů.

"Nemohli jsme si dovolit hru výrazně odložit kvůli už probíhajícím reklamním kampaním a svezení se na vlně zájmu o turnaj Roland-Garros, který skončí 10. června," uvedl.

Ale víte co je paradoxem? Že navzdory všemu bude Tennis World Tour po finanční stránce úspěchem, resp. ziskovým projektem. BigBenu se totiž povedlo ho vyexpedovat na trhy v 500 tisíci kusech, čímž splnil své stanovené cíle. A distributoři prý nemají možnost uplatnit vratku, takže jim asi zůstane ležet ve skladech, zvlášť po tomto článku.

Co tedy bude dál? Vedle nějakých opravných patchů, o jejichž přínosu lze vzhledem k vyřčenému pochybovat, se už nyní počítá s vylepšenou re-edicí tohoto tenisu, která má vyjít až někdy příští rok. A pak se na 2020-2021 už připravuje zbrusu nový ročník Tennis World Tour.

Šéf vydavatele WRC 6 či Rugby 18 dokonce plánuje, že by v příštích letech rád dosáhl vyšších průměrů na Metacritic ve výši 80-100 procent. No, asi bychom s někým takovým, kdo má tu drzost potvrdit zpackanou hru prodávanou za plnou částku 50 eur (PC), resp. 70 eur (PS4/X1) a ještě se chlubit, jak na ni vydělal, znovu nespolupracovali...

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments