Skip to main content

Teroristé používají Call of Duty k plánování útoků, říká bulvár

Britský bulvár může být i dost zábavný, zdá se.

Britský bulvární plátek The Sun má dnes na titulní stránce hodně zajímavý článek. Píší v něm, že teroristé používají hry jako Call of Duty, aby se domlouvali se svými teroristickými přáteli.

"Islámští extrémisté vědí, že jim policie monitoruje telefonáty, e-maily a online zprávy," píše se v textu. "Takže se přesunuli na Playstation a Xbox, aby své plány utajili."

Takže první šokující zvrat! Teroristé se v Call of Duty netrénují. Očividně se v něm prostě jen domlouvají.

"Hráči se mohou připojit do uzavřených skupin, aby proti sobě hráli a - což je nejdůležitější - chatovat v soukromí. Jakmile se připojí do 'lobby' pomocí hesla, nasadí si Bluetooth mikrofony a mohou mezi sebou soukromě mluvit."

Mezi takovými zprostředkovateli teroristických plánů je v The Sun kromě Call of Duty vyjmenováno ještě Halo nebo Medal of Honor.

"Je to hrůzostrašná realita. Připojují se do skupin ve hrách a plánují teroristické útoky. Lidé od bezpečnosti o tom vědí a pro miliony hráčů to bude obrovský šok," říká v článku jeden zdroj The Sun.

Bojíte se? A teď? Ne, pořád se nebojíte? Tak nic, no…

Článek samozřejmě končí zcela očekávanou zmínkou, že teroristé přes hry jenom nechatují, ale "džihádisté používají válečné hry také jako tréninkové nástroje, podobně jako piloti používají letecké simulátory".

Tak teroristé už alespoň vědí, že pár stíhaček sejme Eiffelovu věž. Jenom musí nastudovat trošku mapy, ta Paříž v Modern Warfare 3 není tak úplně geograficky správně.

Read this next