If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zrušení The Agency potvrzeno

Přednost dostaly EverQuest a Planetside.

Sony Online před okamžikem musela potvrdit, co se od včerejška šuškalo. Zrušila špionážní onlinovku The Agency a přikročila k masivnímu propouštění i zavření tří svých studií.

"Vzhledem ke strategickému rozhodnutí snížit výdaje a usměrnit naše pracovní síly, propustíme 205 zaměstnanců a zavřeme studia v Denveru, Seattlu a Tusconu," šokovala Sony Online v aktuálním oficiálním prohlášení. Díky snížení výdajů si prý zachová pozici lídra v globálním online hraní, jehož servery za uplynulý rok navštívilo 20 milionů hráčů.

"V rámci restrukturalizace ukončujeme vývoj The Agency, abychom se mohli soustředit na dvě nové MMO založené na značkách Planetside a EverQuest," odkývala firma poprvé dřívější spekulace, že se chystá třetí EverQuest a tzv. Planetside Next, údajně už na tento rok.

First-person online střílečka The Agency, která měla pojednávat o souboji dvou týmů tajných agentů a odehrávat se i v Praze, byla oznámena v roce 2007. Vyjít měla pro PC a PS3, ale poslední dobou ji provázely odklady a odchody klíčových tvůrců.

Na provoz stávajících online her by dnešní události neměly mít žádný vliv, ujistila Sony Online, která převelela činnosti ze zavřených poboček do své centrály v San Diegu.

Video z The Agency z roku 2009
Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments