If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Division prý mělo dohodu s Microsoftem, aby PS4 verze nevypadala lépe

Škoda pro hráče.

V rámci tématického článku, proč ve hrách obvykle dochází k downgradům kvality oproti ohlášení, přinesli kolegové z VG247 zajímavé zjištění.

Jeden z vývojářů, který si samozřejmě nepřál být jmenován, tam odkryl dosud utajovanou skutečnost týkající se prvního dílu The Division (Alza.cz).

Microsoft, resp. jeho xboxová divize prý měla uzavřenou smlouvu (dohodu) s UbiSoftem, jejíž součástí bylo, že PS4 verze nesmí vypadat lépe než hra na Xbox One, který měl marketingovou spolupráci.

"Na PS4 klidně tehdy mohlo být vyšší rozlišení textur, framerate i větší hustota grafických podkladů, leč nic z toho se ve hře bohužel neobjevilo, aby se zabránilo problémům s Microsoftem," uvedl zdroj VG247.

Někdy prý prostě nastane situace, že se studio rozhodne zhoršit kvalitu na výkonnějším stroji (v jedné verzi hry), aby byla kvalita totožná jako v jiných verzích. Musí totiž být identická, aby si nikdo nestěžoval.

Co myslíte, bude se něco takového dít i u The Division 2, kde by naopak verze pro Xbox One X mohla být hezčí a plynulejší než na PS4 Pro...?

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments