If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Evil Within 2 s přizpůsobením hrdiny a výrobou nábojů

Uděláte si vše na míru.

Že to nebude jen horor na jeden průchod a následné odložení do bazaru, se pokouší přesvědčit Bethesda. Nové možnosti pro přizpůsobení vašeho zážitku zvýší znovuhratelnost The Evil Within 2 (Alza.cz) a také dovolí hráčům, aby každý hrál svým vlastním stylem.

K obrazu svému si přizpůsobíte jak Sebastiana, tak jeho výbavu, tudíž při snaze o přežití a záchranu dcery budete mít ještě více voleb než dříve. Vysvětluje to video:

"Poskytneme vám svobodu, přesto zase nečekejte, že byste z hrdiny udělali stroj na zabíjení, pořád to bude survival horor. Můžete ho udělat těžším, rychlejším či lépe plíživým, přesto musíte být chytří. Ve světě Unionu nikdy nejste v bezpečí, ale můžete se na hrozby připravit a čelit jim ve vlastním tempu," uvedl šéf vývojářů John Johanas na blogu.

Přizpůsobení Sebastiana se má dělit do pěti kategorií (zdraví, stealth, boj, uzdravení se a atletika pro automatické vyhnutí se některým druhům přepadení) - včetně upgradů jako "rychleji se zotavit od uzdravujících předmětů" nebo "redukovat kymácení se při střelbě ze zbraní". Chybět nemají speciální schopnosti, avšak jen když naleznete výrazné množství zeleného gelu. Záleží na vás, jestli zdroje ušetříte na pozdější odemčení některých vychytávek a obětujete některé pasivní upgrady.

Co se týče zbraní, můžete si vyladit palebnou sílu, kapacitu pro náboje, čas nutný pro nabití a rychlost střelby. Luk bude mít specifické upgrady, k nimž potřebujete nalézt různé součásti zbraní, díky čemuž pak třeba dostřelí do větší vzdálenosti nebo rychleji zaměříte nepřátele.

Systém výroby ve hře vám jinak dovolí vyrobit si náboje do zbraně, kterou preferujete, takže už nebudete závislí jen na tom, co v prostředí naleznete (náboje prý mají být velmi vzácné). Vše se bude odvíjet od toho, jak moc velkou náladu na prozkoumávání budete mít. Předměty si pak vezmete do své dílny buď v bezpečném domě nebo ve vlastní základně v Unionu, kde je přeměníte ve střelivo nebo v zásoby pro uzdravení se. V nouzi můžete zkusit něco vyrobit kdekoli "na koleně", ale bude to stát více zdrojů než v dílně.

Comments