If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Last of Us 2 nevyčíslitelně poškozeno vyzrazením příběhové zápletky

Od naštvaného zaměstnance - zde bez spoilerů!

Představte si, že na něčem tvrdě potají pracujete mnoho let, a pak to nejdůležitější krátce před vydáním znehodnotí jeden ukřivděný jedinec pouhými pár kliknutími. Na místě Neila Druckmanna a spol. bychom možná vyhledali odbornou lékařskou pomoc, protože taková příhoda je u jedné z nejočekávanějších her roku, navíc postavených na příběhu, naprosto bezprecedentní.

Má se dle Kotaku za to, ale není to oficiálně potvrzeno, že nějaký zaměstnanec Naughty Dog údajně měl mít spor s vedením ohledně plateb (pracovní podmínky v tomto studiu údajně nepatří mezi ty nejlepší). Když nedostal, co po nich chtěl (možná i kvůli koronaviru?), začal být zhrzený a rozhodl se nelegálně nahrát na internet dlouhé, dosud nezveřejněné pasáže a cutscény z The Last of Us 2. Tím jasně porušil pracovní smlouvu o mlčenlivosti a bude čelit vážným konsekvencím.

Sony se samozřejmě usilovně snaží, aby je rychle zprovodila ze světa, což se ji na YouTube víceméně povedlo, leč stále existuje spousta mirrorů, kde si je zájemci snadno mohou najít během pár minut. Určitě to však nikomu z vás ve vlastním zájmu nedoporučujeme.

Videa pochází z interní (vývojářské) verze hry datované od února do začátku dubna, označené jako téměř finální. To koresponduje s tím, že poslední odklad z 29. května na později byl učiněn z důvodu zavřených obchodů a pandemie COVID-19, nikoli kvůli eventuálnímu nestíhání.

Nebudeme je zde linkovat ani popisovat, protože souzníme s autory v tomto jejich velkém neštěstí. Ani vám nechceme zkazit moment překvapení, až budete sami někdy v létě hrát.

The Last of Us 2 celá tato kauza nevyčíslitelně poškozuje, protože tím byla dopředu vyzrazena celá příběhová zápletka (i závěr hry), přísně střežená po dobu tvorby. Právě proto, aby se tyto věci nevěděly, odmítli Naughty Dog vypustit nejprve digitálku a až časem krabicovku, jelikož by to pokazilo příběhový zážitek těm, kteří se ke hře nemohli včas dostat.

Z úniku vyšlo najevo, za koho budete jednotlivé části hry hrát, kdo kdy zemře čí rukou nebo co se stane s některými vedlejšími postavami, z nichž některé se stanou úplně překvapivým středobodem dění. O tom se dosud vůbec netušilo a nenapadlo to fanoušky ani v nejdivočejších snech, na rozdíl od událostí spojených s Joelem, kde se to tak trochu dalo odhadnout.

Vlastně hra bude z nemalé části úplně o někom jiném, než se dosud všichni domnívali, i se značně jinou náplní, co se týče Ellie. Asi ne každý to snadno zkousne, půjde totiž o zásadní zvrat oproti tomu, co se všeobecně očekávalo po oficiálně servírovaných trailerech a materiálech.

Když nedávno známý dabér Troy Baker utrousil, že si není jistý, jestli budou hráči příběh The Last of Us 2 milovat či nenávidět, měl pravdu. Rozhodně je ale nenechá klidnými či nezúčastněnými, bude to všude dost rezonovat. Klíčové podle Bakera bude, aby se k příběhu přistupovalo s otevřenou hlavou, jelikož lidé by pak mohli odejít s kompletně jiným pocitem, pokud se na to budou dívat konzervativně s uzavřenou myslí.

UPDATE - Sony dnes večer stanovila nový termín vydání The Last of Us 2.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments