If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Walking Dead přesvědčilo Activision na stejnojmennou first-person střílečku

Od adventurní série se boj o přežití před zombíky bude v mnohém lišit.

Zombíci teď neuvěřitelně frčí. Stačí se podívat na popularitu modifikace DayZ pro ArmA 2 nebo 1,7 milionu prodaných kusů první epizody The Walking Dead za úvodních osm týdnů. Každý vydavatel musí povinně mít svou hru o nemrtvých, jinak by ho asi akcionáři rozcupovali na kusy.

Activision vůči tomu samozřejmě nejsou ani nemohou být slepí a rozhodli se přispět svou troškou do mlýna, když oznámili novou first-person střílečku se zombíky dle díla Roberta Kirkmana. Aby se to nepletlo, jmenuje se The Walking Dead.

Na rozdíl od úspěšné adventurní série od Telltale Games podle komiksu bude jejích hra čerpat ze stejnojmenného televizního seriálu na americké stanici AMC.

Vývojem pověřili duchaře, autory Ghostbusters z roku 2009, z Terminal Reality. Jako Daryl Dixon se spolu se svým bratrem Merlem pokusíte z postapokalyptické Ameriky učinit opět bezpečné místo k životu a nebudete si brát žádné servítky.

Hratelnost má být směsí akce a stealthu, aby si vás nevšimli zombíci, kteří se orientují i podle zvuků a čuchu. Během svého putování po venkově státu Georgia a snaze o přežití potkáte různé NPC postavy, kterým můžete dle vaší vůle pomoci nebo je zabít.

Významnou roli má hrát i správa zdrojů, čímž se myslí doplňování jídla, nábojů a zásob, kterých tu bude poskrovnu, stejně jako v DayZ modu.

FPS The Walking Dead vyjde někdy v roce 2013 pro PC, PS3 a X360, zatímco třetí epizoda Long Road Ahead z adventurní série koncem srpna. Zamýšlenými pěti díly však Telltale Games nemíní skončit a také je pak uvedou do kamenných obchodů v krabicové kompilaci.

Hraný teaser na FPS od Activision
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments