If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

THQ hospodařilo úspěšně

Pomůže nové Red Faction a Darksiders 2?

Na noční investorské konferenci THQ bylo potvrzeno, že Homefront a příští Red Faction skutečně vyjdou až příští rok. Překvapivá jsou ale prodejní čísla posledního Red Faction: Guerrilla, které do obchodů nakonec vyexpedovalo velmi slušných 1,3 milionu kusů.

Na letošní E3 bude také oznámeno Warhammer 40k MMO a hráči "pochopí, proč jsme jím tak nadšení," říká šéf firmy Brian Farrell. Ten si od hry slibuje vůbec nejvyšší finanční výnos z celého portfolia THQ, a to po dobu následujících pěti až sedmi let.

Darksiders 2, Warhammer 40k: Space Marines a Saints Row 3 lze očekávat ve výhledu dalších dvou let, tzn. nejdříve v prvním fiskálu roku 2012.

THQ jinak zaznamenalo úspěšné fiskální období s 8% vzrůstem zisku, a to především díky americkým prodejům UFC 2009 a WWE Smackdown vs. Raw. Obou titulů se prodalo okolo čtyř milionů kusů.

Firma také oznámila, že své klíčové značky hodlá přenést do segmentu online her. Tím se tak de facto potvrzují starší zvěsti o tom, že vydavatel klade hodně důrazu na vývoj Company of Heroes: Online a také Dragonica Online.

Uvažuje se rovněž o hrách na bázi mikrotransakcí pro Xbox Live, PlayStation Network a Facebook. Plán na příští fiskální rok zahrnuje i patnáct titulů pro Apple iPad.

Tagged With

Comments